top of page

ШКОЛА ФАХОВОГО РОСТУ

Школа фахового росту – один з найважливіших структурних елементів методичної роботи з вчителями. Вона веде змістовну організаційно-методичну та науково-практичну роботу з молодими вчителями. Основним її завданням є удосконалення процесу формування основних професійних якостей, вироблення власного стилю роботи, розвиток фахової майстерності молодих учителів. В діяльності школи з розвитку професійних здібностей вчителів-початківців виділено два етапи.

І етап триває півроку. За цей час розв’язуються такі завдання: накопичення знань і вмінь з методики навчально-виховної роботи, попередження найбільш серйозних недоліків у професійній діяльності; підготовка методичних матеріалів (різні варіанти поурочних планів, плани- конспекти, дидактичні матеріали тощо); вивчення, поглиблення і застосування знань щодо вдосконалення форм, методів і прийомів навчально-виховної діяльності вчителя і учня; вивчення, апробування активних, інтерактивних методів навчання і виховання.

ІІ етап включає розв’язання наступних завдань: закріплення отриманих науково-теоретичних, методичних знань, умінь і навичок; формування професійної майстерності та створення індивідуальної лабораторії. Ефективно, раціонально спланувати роботу школи допомагає діагностування, врахування аналізу відвіданих уроків, виховних заходів у молодих вчителів, результати моніторингу навчальних досягнень учнів. Отримана інформація дає можливість визначити рівні педагогічного розвитку молодих спеціалістів та організувати з ними відповідну роботу. Заняття, як правило, проводяться із застосуванням активних форм: ділових ігор, тренінгів, розв’язання педагогічних ситуацій, відвідування майстер-класів, моделювання ППД.

bottom of page